Ungdomsledare i Hovslätt

Alice, Pelle, Jakob, Emelie, Oskar, Arvid… …och många fler har gått före. Satt sina spår. Gått på just sitt sätt. Kanske är det nu dina skor som står och väntar. Det är ett flexibelt och följsamt par men sitter bäst om du gillar barn och ungdomar, är påhittig, självständig och har tron på en självklar plats i livet. Har du dessutom varit ledare för barn- och ungdomar och kanske även gått någon bibelskola – ja då sitter de förmodligen som en smäck!

Ungdomsledare i Equmenia i Hovslätt betyder heltid med start i aug 2021, i en församling med ca 420 medlemmar. Här arbetar du i team med ungdomspastor och andra anställda i ett stort barn och ungdomsarbete – främst med tonår, scout och konfirmation.

Sista ansökningsdatum 21 februari
Ansökan skickas till : 
Maria Rundqvist ordförande Equmenia Hovslätt
ur.ordforande@equmeniakyrkanhovslatt.se

Mer info:
David Hjelmqvist församlingsföreståndare 070 – 358 48 88
Maria Rundqvist ordförande Equmenia 0708 – 21 55 70